چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خبرداد؛

انتشار 166 مقاله در سه پایگاه معتبرجهان از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از انتشار 166 مقاله این دانشگاه در سه پایگاه معتبر جهان خبر داد.

به گزارش وبدا/ دکتر محمد حسین ساقی در گفتگو با وبدا تعداد مقالات ارائه شده از حوزه تحقیقات و فناوری را در شش ماه نخست امسال  183  مورد اعلام و اظهار کرد: از این تعداد  166 مقاله در سه پایگاه ISI ، SCOPUS و PUBMED  و 17  مقاله نیز در سایر نمایه ها منتشر شده است.
وی افزود: علاوه  بر این نیز خبرنامه علم سنجی بصورت ماهانه در خصوص وضعیت پژوهشی پژوهشگران  دانشگاه جهت اطلاع رسانی به محققان از طریق درج در سایت و ارسال ایمیل منتشر یافته است.
معاون تحقیقات و فناوری  به افزایش 15 شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه اشاره و اضافه کرد: با فعالیت این مراکز در شش ماه گذشته تعداد 7 طرح  مصوب در حوزه تولید نرم افزار، تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی و ...   به ثبت رسیده است.
دکتر ساقی گفت:مراکز رشد در تولید،اشتغال و ارائه محصولات دانش بنیان نقش اساسی دارند که با حمایت هایی که از این مراکز صورت گرفته طرح های خوبی در حوزه سلامت ارائه شده است و میزان فروش محصولات فناورانه  نسبت به سالهای گذشته رشد مطلوبی داشته است.  
وی با بیان اینکه افزایش تعداد شرکت های مستقر در مراکز رشد سبب افزایش تولید، افزایش صادرات و کاهش واردات می گردد، اظهار کرد:  لذا هر چه مراکز رشد بیشتر مورد توجه و طرح های بیشتری مورد حمایت قرار گیرد تولید، اشتغال و رونق اقتصادی تضمین می گردد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در ادامه تعداد کل طرح های مصوب دانشگاه را  49 طرح برشمرد و اظهار کرد: مهمترین فاکتور برای بها دادن به علم، استفاده از اهرم های تشویقی مادی و معنوی برای جذب  و نگه داشت اعضای هیات علمی جهت ارائه پژوهش  های تاثیر گذار در تولید محصول است.
دکتر ساقی بیان داشت: در شش ماه نخست امسال دو طرح فناورانه بر پایه تولید محصول برای معاونت تحقیقات گزارش شده است.
وی برگزاری دو مورد استاراپ مرتبط با حوزه سلامتی و تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر را از برنامه های شش ماهه دوم سال اعلام کرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: همچنین در شش ماهه نخست امسال با سفر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به سبزوار، مجوز راه اندازی شهرک فناوری اخذ گردید و در حال حاضر مسیر اداری آن در حال طی شدن می باشد و علاوه بر این اخذ مجوزهای مراکز تحقیقات و تجهیز این مراکز، دریافت اعتبارات فناوری از دیگر دستاوردهای سفر معاون تحقیقات وزارت می باشد.

 

تاریخ درج خبر: شنبه ١٤ آبان ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٥٤٧٦  / تعداد بازدید:  1838

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: