دسترسی سریع
جمعه ٠١ بهمن ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

تحقیقات و پژوهش ها باید مبتنی بر نیاز ها واولویت های اصلی جامعه باشد

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم در همایش گرامیداشت هفته پژوهش با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر انجام پژوهش های کاربردی اظهار کرد: امروز مشکلات فراوانی در جامعه وجود دارد وباید پژوهش ها مبتنی بر نیاز کشور و توجه به حل مشکلات انجام شود.

وی افزود: تحقیقات و پژوهش ها باید مبتنی بر نیاز ها واولویت های اصلی  وموثر در جهت حل مشکلات مردم و نیازهای جامعه باشد.

رئیس دانشگاه اضافه کرد: پژوهش ها باید مشکلات بهداشتی و درمانی جامعه را مورد بررسی قرار داده با استفاده از راهکارهای علمی در جهت حل آن ها تدبیری اندیشیده شود.

دکتر مسلم با اشاره به بحران همه گیری کرونا، بیان داشت :گذر از شرایط کنونی هم تجربه می خواهد و هم تصمیمات به موقع و دقیق  و باید به این دوران به شکل یک فرصت نگاه کنیم که یک تغییر نگرش هم در خود و هم در مردم به حوزه سلامت ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: باید در تحقیق‌ها و پژوهش‌ها مشکلات و تحقیقات کاربردی که این مشکلات را به نتیجه برساند مد نظر قرار دهیم، اضافه کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد:️امید است تا با همکاری  پژوهشگران، اعضا هیات علمی و دیگر مسئولین دانشگاه  شاهد توفیق روز افزون حوزه آموزش و پژوهش و ارتقاء خدمات به مردم منطقه باشیم.

گفتنی است؛ در همایش گرامیداشت هفته پژوهش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از 11 پژوهشگر و فناور در حوزه های مختلف تقدیر شد./آزاد  


١٤:٠٤ - چهارشنبه ٢٤ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٩٧٧    /    تعداد نمایش : ٥٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: